Licznik odwiedzin

222970
DzisiajDzisiaj16
WczorajWczoraj34
Ten TydzieńTen Tydzień160
Ten MiesiącTen Miesiąc50
WszystkieWszystkie222970


Aktualności
VI Edycja "Bezpiecznej Mławianki" PDF Drukuj

 

„Bezpieczne Mławianki ” rozpoczęły kurs

Szósta grupa „Bezpiecznych Mławianek” rozpoczęła już szkolenie. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 3 października w mławskiej komendzie policji. Panie powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman, Sekretarz Starostwa Powiatowego  Mławie Cezary Kądrzycki oraz Joanna Tańska Dyrektor  Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie – organizatorzy szkolenia. Szkolenie potrwa do 9 listopada.

Program za każdym razem spotyka się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja.  Kursantki pod okiem instruktora trenować będą  proste i skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia poprowadzi 4 dan aikido Paweł Ziemlewicz.

Celem szkolenia jest m.in. wyćwiczenie umiejętności wczesnego rozpoznawania niebezpiecznych  sytuacji,  poznanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz  skutecznego szukania pomocy, odblokowanie naturalnych reakcji obronnych.

Poza treningami, dla uczestniczek kursu zaplanowano interesujące warsztaty z psychologiem, zajęcia z policjantem na temat zagrożeń przestępczością oraz niespodziankę – warsztaty z wizażystką. W planie kursu, już tradycyjnie, będzie także  spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie działania w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zapisy uczestniczek   do VI edycji programu zakończyły się po kilku dniach od ogłoszenia naboru z uwagi na wyczerpanie się wolnych miejsc. W  kursie wezmą udział  22 panie. Wszystkie panie, na czas trwania kursu, będą ubezpieczone.

Współorganizatorem VI edycji programu jest Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz AIKIDO HIDOKAN Mława.

Program „Bezpieczna Mławianka” realizowany jest w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016 – 2020”

Źródło: KPP Mława

Wytworzył: Agnieszka Zych
Data informacji: 2017-10-04 12:59:36
Opublikował: Agnieszka Zych
Data publikacji: 2017-10-04 15:02:49
Odsłon: 672
Dziennik zmian
 
Lekarzu Ty też możesz pomóc PDF Drukuj

Ruszyła lokalna kampania informacyjna na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Lekarzu Ty też możesz pomóc!”.  

Celem tej Kampanii jest upowszechnienie wśród pracowników ochrony zdrowia  oraz osób doświadczających przemocy w rodzinie informacji na temat bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (obowiązuje od 1 sierpnia 2010 r.) zaświadczenie lekarskie jest jedną z form pomocy, udzielanej osobom doświadczającym przemocy domowej. Wydanie zaświadczenia lekarskiego ma duże znaczenie dla skutecznej pomocy  tymże osobom. Nie tylko obdukcja lekarska może stanowić materiał dowodowy w sprawach związanych z uszkodzeniem ciała dokonanym przez sprawcę domowej przemocy. Takim dowodem może być również zaświadczenie lekarskie. Jest to ogromne ułatwienie dla osób doświadczających przemocy w rodzinie, ponieważ wykonanie obdukcji lekarskiej jest płatne. Bezpłatną obdukcję wykonuje się jedynie na zlecenie organu prowadzącego postępowanie w danej sprawie, a więc prokuraturę lub sąd. Zaświadczenie lekarskie jest zaś bezpłatne i może stanowić dowód w sprawach związanych z uszkodzeniem ciała związanym z przemocą w rodzinie. Wzór zaświadczenia lekarskiego określa rozporządzenie Ministra Zdrowia. Obowiązuje ono od 29 października 2010 r.

Istotne  jest, aby bezpośrednio po akcie przemocy domowej, osoba pokrzywdzona mogła uzyskać zaświadczenie lekarskie o przyczynach i rodzaju uszkodzeń ciała związanych z użyciem przemocy w rodzinie. Zaświadczenie takie obecnie zobowiązany jest wydać każdy lekarz do którego pokrzywdzony się zgłosi.

Na potrzeby lokalnej  kampanii został opracowany plakat, który został przesłany do wszystkich placówek ochrony zdrowia na terenie powiatu mławskiego. Ponadto, Starosta Mławski i Powiatowy Pełnomocnik ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie skierowali do lekarzy pismo z prośbą o  współpracę w realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie polegającą na wszczynaniu procedury „Niebieskie Karty” oraz wydawaniu bezpłatnego zaświadczenia lekarskiego osobom doświadczającym przemocy w rodzinie.

Kampania realizowana jest w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiara Przemocy w Rodzinie na lata 2016 – 2020.

Wytworzył: Agnieszka Zych
Data informacji: 2017-05-31 10:39:15
Opublikował: Administrator
Data publikacji: 2017-05-31 12:42:24
Odsłon: 654
Dziennik zmian
 
Konferencja pn . „Dobro dziecka. Razem przeciw przemocy w rodzinie” PDF Drukuj

W dniu w dniu 25 listopada 2016 roku o godz. 1100 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie przy ul. Reymonta 6. Odbędzie się konferencja  pn . „Dobro dziecka. Razem przeciw przemocy w rodzinie” organizowana przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie.

Konferencja poświęcona jest problemowi przemocy wobec dzieci. Temat spotkania jest wynikiem pracy pracowników Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie, pracy członków zespołów interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a  także rozmów prowadzonych z przedstawicielami służb i instytucji pracujących na rzecz dziecka i rodziny.

Coraz częściej w pracach z rodzinami  pojawia się temat przemocy wobec dziecka, w tym zaniedbywania. Zdarza się, że z rodziną pracuje kurator, asystent rodziny, pracownik socjalny, psycholog, pedagog a sytuacja w rodzinie nie poprawia się. Co robić w takiej sytuacji? Jak pomóc dziecku? Prelegentem na konferencji będzie: Jolanta Zmarzlik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, specjalistka ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Konferencja skierowana jest do osób pracujących z dzieckiem i rodziną (pracowników socjalnych, asystentów rodziny, koordynatorów pieczy zastępczej, kuratorów, pedagogów, członków zespołów interdyscyplinarnych, policjantów i  jest organizowana w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016 – 2020.

Wytworzył: Anna Ciesielska
Data informacji: 2016-11-25 12:53:13
Opublikował: Anna Ciesielska
Data publikacji: 2016-11-25 13:54:36
Odsłon: 603
Dziennik zmian
 
Kampania BIAŁA WSTĄŻKA PDF Drukuj

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Ta międzynarodowa kampania upamiętnia tragiczne wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, w Montrealu. Tego dnia, 25- letni Marc Lepine, uzbrojony w broń palną i nóż myśliwski wkroczył do budynku Ecole Politechnique, celując i strzelając do kobiet. Zabił 14 studentek, bo jak twierdził, kobiety nie są godne uczęszczania na uczelnie techniczne.

To wyjątkowo przejmujący przykład przemocy, pamiętajmy jednak, że tragedie kobiet rozgrywają się każdego dnia za zamkniętymi drzwiami domów, w których kobiety są bite, poniżane, zastraszane i izolowane.

Kampania Biała Wstążka została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu dyskusję na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy, to podstawowy cel kampanii. Niezwykle ważna jest także reakcja świadków przemocy. Ukrywanie czy lekceważenie takich zdarzeń, to świadome skazywanie ofiary na dalsze cierpienie.

Kampania odbywa się w ramach światowych 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć.

Przyłącz się do akcji ! Umieść w widocznym miejscu biała wstążkę przypiętą do ubrania.

Promuj ideę i hasło: „Mężczyzna kocha, szanuje, nie bije!”

Po co nosić białą wstążkę?

Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Organizatorem kampanii „Biała Wstążka" na terenie powiatu mławskiego jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie. Do tegorocznej kampanii włączają  się także zespoły interdyscyplinarne ds. przeciwdziałania przemocy działające na terenie powiatu mławskiego, uczniowie szkół z terenu powiatu oraz młodzież z klas policyjnych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie.

AKCJĘ HONOROWYM PATRONATEM OBJĄŁ STAROSTA MŁAWSKI WŁODZIMIERZ WOJNAROWSKI. PATRONAT MEDIALNY RADIO 7

W dniu  25 listopada organizatorzy kampanii wraz z młodzieżą rozdawać będą symboliczne białe wstążki, które wzorem lat ubiegłych wręczane będą m.in. urzędnikom, pracownikom instytucji, dziennikarzom, studentom, mieszkańcom powiatu. Ponadto, w tym dniu będą rozdawane informatory na temat przemocy w rodzinie z wykazem miejsc, w których osoby uwikłane w przemoc mogą znaleźć wsparcie.

Wytworzył: Anna Ciesielska
Data informacji: 2016-11-24 14:08:51
Opublikował: Anna Ciesielska
Data publikacji: 2016-11-24 15:11:26
Odsłon: 782
Dziennik zmian
 
Ruszyła V edycja „Bezpiecznej Mławianki " PDF Drukuj

W dniu  15 listopada 2016r. ruszyła V edycja autorskiego programu profilaktycznego mławskiej policji pod nazwą „Bezpieczna Mławianka". Spotkanie inaugurujące kurs odbyło się 15 listopada 2016 r., o godz. 17:30 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Kurs samoobrony dla kobiet, połączony z zajęciami warsztatowymi jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane były do 10 listopada br. Kurs potrwa do 20 grudnia.

Organizatorem już drugiej w tym roku edycji lokalnego programu, skierowanego do wszystkich mieszkanek powiatu jest Starosta Mławski, Komenda Powiatowa Policji w Mławie oraz Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie. Poprzednie edycje programu spotkały się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek – jest to zatem najlepsza rekomendacja. Kursantki pod okiem instruktora i trenera personalnego trenować będą proste i skuteczne techniki samoobrony.

V edycja będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ specjalnie dla pań zaplanowano warsztaty prowadzone przez terapeutę pt. „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem stawiać dziecku granice". Największy ciężar wychowawczy spoczywa bowiem najczęściej na mamach. W wychowaniu łatwo jednak popełnić błąd - jak go uniknąć, jak nie stracić cierpliwości, jak mądrze wychowywać ? .... Bezpieczne Mławianki otrzymają odpowiedź na te i wiele innych pytań.

W planie kursu już tradycyjnie będą także zajęcia z dziedziny prewencji kryminalnej oraz spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie działania w miejscu wypadku drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Udział w kursie pozwala na przełamanie psychicznych barier przed obroną oraz wyćwiczenie prostych techniki samoobrony. Zapisy uczestniczek do V edycji programu potrwają do 10 listopada, lub do wyczerpania miejsc. Z uwagi na bezpieczeństwo, w kursie może wziąć udział maksymalnie 24 panie. Wszystkie panie, na czas trwania kursu, zostaną bezpłatnie ubezpieczone.

Współorganizatorem V edycji programu jest Burmistrz Miasta Mława, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa PSP w Mławie oraz Akademia Sztuk Walki Senshi. Zajęcia z technik samoobrony poprowadzi doświadczony trener oraz funkcjonariusz mławskiej policji, Artur Możdżonek - 2 Dan Taekwondo ITF. Pełen plan szkolenia dostępny jest na stronie internetowej KPP w Mławie.

Wytworzył: Anna Ciesielska
Data informacji: 2016-11-24 14:12:21
Opublikował: Anna Ciesielska
Data publikacji: 2016-11-24 15:17:59
Odsłon: 420
Dziennik zmian
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 13