08 KWIETNIA 2022 | AKTUALNOŚCI | AGNIESZKA ZYCH

Grupa wsparcia dla osób doświadczających kryzysu psychicznego

Grupa Wsparcia dedykowana jest dla osób które doświadczyły lub które czują, że doświadczają aktualnie kryzysu w swoim życiu. Kryzysy to naturalna część naszego życia. Warto nadmienić, że każdy z nas boryka się z różnymi trudnościami. Dla jednych z nas mogą to być problemy   w relacjach z ludźmi, dla kogoś innego problemy w pracy, problemy zdrowotne czy śmierć bliskiej osoby. Każdy z nas ma własne strategie jak poradzić sobie z danym problemem, natomiast może się tak zdarzyć, że aktualne sposoby radzenia z trudną sytuacją okazują się niewystarczające. Często pojawienie się kryzysu może stanowić dla nas wielkie wyzwanie, ale jednocześnie może zwiastować szereg pozytywnych zmian na przyszłość. Trudności, które napotykamy na swojej drodze w danym momencie życia mogą pozbawić nas pewności siebie, kontroli nad naszym życiem, odebrać poczucie sprawczości, obniżyć naszą samoocenę czy powodować izolację. Warto wtedy poszukać dodatkowej siły i energii, którą może dać spotkanie grupowe z ludźmi z podobnym problemem, którzy będą dla nas swoistym wparciem.

 Grupa przeznaczona jest dla osób, które m.in. cierpią z powodu pogorszenia relacji społecznych w związku z przebytym kryzysem psychicznym, z obniżoną samooceną, które czują się niezrozumiane przez najbliższe otoczenie albo z powodu nawracających zaburzeń psychicznych.

Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie serdecznie zaprasza do zapisów i uczestnictwa w otwartej grupie wsparcia. Grupa będzie miała charakter otwarty, tzn. że zainteresowana osoba będzie mogła dołączyć do grupy w dowolnym momencie. Spotkania będą odbywać się w Zespole Ośrodków Wsparcia  w Mławie przy ul. Słowackiego 18 – 1 raz w miesiącu. Grupa Wsparcia będzie prowadzona przez psychologa. Zapisy pod numerem: 23 654 52 29