09 PAŹDZIERNIKA 2019 | AKTUALNOŚCI | AGNIESZKA ZYCH

W dniu 16.10.19 w godz. 9.30 –  14.00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie (sala na piętrze) odbędzie się konferencja „Problemy psychiczne naszych czasów”.  Konferencja organizowana jest przez Fundację eFkropka przy współudziale Zespołu Ośrodków Wsparcia     i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Dotyczyć będzie obecnej sytuacji psychiatrii dzieci i młodzieży. Podczas spotkania będą poruszane tematy odnoszące się m.in. do Centrum Zdrowia Psychicznego, roli asystenta zdrowienia, znaczenia wsparcia jakie daje rodzina osobie w kryzysie psychicznym oraz możliwości wsparcia osób w i po kryzysie  w powiecie mławskim. Prelegentem na tejże konferencji będzie m.in. lekarz psychiatra Joanna Krzyżnowska – Zbucka (Ordynator Oddziału Zapobiegania Nawrotom Instytutu Psychiatrii  i Neurologii) na co dzień zajmująca się leczeniem zaburzeń psychotycznych, afektywnych  i lękowych.

Fundacja eFkropka  oraz Pani Krzyżnowska-  Zbucka od 2018 roku współpracują  z Zespołem Ośrodków Wsparcia przy realizacji na terenie naszego powiatu projektu „Razem do samodzielności”

Konferencja „Problemy psychiczne naszych czasów” skierowana jest do mieszkańców powiatu mławskiego. Zwłaszcza osób dotkniętych kryzysem psychicznym, ich rodzin i bliskich a także instytucji i służb udzielających pomocy i wsparcia.

Działanie wspierane jest prze Starostę Mławskiego, Burmistrza Miasta Mława, Miejski Dom Kultury w Mławie oraz Radio 7.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.